stowarzyszenie bazapct

sport i turystyka

Baza PCT jedzie do Władywostoku ! "PoDrodze" Azja - wyruszyła!

   

 

4 czerwca 2016 roku o godzinie 13.00 z Puszczykowa pod Poznaniem, na podbój Azji wyruszył słynny już "Maluch" - a w nim Arkadiusz Paweł Fiedler!
(wnuk słynnego polskiego podróżnika - autora przepięknych książek w tym "Dywizjon 303")
Osobiście Arkadego poznaliśmy nieco wcześniej, na kwietniowym Festiwalu Kultur i Podróży w Pile, gdzie podzielił się z nami refleksjami na temat jego całkiem niedawno ukończonej wyprawy PoDrodze Afryka.

Zresztą więcej dowiecie się z poprzedniego artykułu:

Spotkanie z Arkadym P.Fiedlerem w Pile

 

PoDrodze Polska, który zaistniała w 2009 roku - była tak naprawdę pierwszą podróżą, której ideą było przejechaniem Fiatem 126p, Polski wzdłuż jej granic. Powstał i jest do nabycia amatorsko nakręcony choć wspaniały 5-cio odcinkowy serial „PoDrodze” Jest to swoisty przewodnik dla każdego podróżnika, który zamierza odwiedzać tereny przygraniczne naszego kraju .

Odcinek dzień 1 - PoDrodze Polska

Następnym z serii projektów „PoDrodze” to kolejna podróż po Afryce – bardziej profesjonalna, bardziej przemyślana i po bardziej wymagającym terenie. Jeżeli ktoś miał okazję uczestniczyć w wielu spotkaniach podróżniczych w naszym kraju, jakie były organizowane udziałem Arkadego Pawła Fiedlera – ten doskonale wie z czym mierzył się nasz podróżnik – Awaria auta tuż po starcie, kurz a przede wszystkim upał dawały ostro w kość bardziej naszemu podróżnikowi niż „maluszkowi” ... zresztą już na jesień TVP wyemituje 10-cio odcinkowy serial z tej podróży! My już nie możemy się doczekać ! Jeżeli natomiast ktoś w tej chwili chciałby dowiedzieć się więcej o tej podróży to może przeczytać o przygodach w świeżo co wydanej książce Maluchem przez Afrykę – autorstwa Arkadego Pawła Fidlera z wieloma przepięknymi zdjęciami !

 

PoDrodze Afryka!

 

     

Teraz mięliśmy zaszczyt uczestnictwa w starcie kolejnej wyprawy – przez Azję do Władywostoku! Ponad 19000km trasę podróżnik chce pokonać w około 3,5 miesiąca! Jesteśmy dumni, że napis „Trzcianka Baza PCT” jedzie na masce Fata 126p przez całą Azję aż do samego Władywostoku!

Arkady obiecał nam, że po powrocie chętnie odwiedzi „Bazę PCT” i szerzej zaprezentuje swoje przygody! Będziemy śledzić z ogromnym zaciekawieniem losy tej wyprawy – projektu podróżniczo-filmowego PoDrodze Azja!

 

Już od dziś możecie również śledzić losy tej wyprawy na naszej stronie!

Przebieg wyprawy PoDrodze Azja

 

   

 

Film ze startu wyprawy PoDrodze Azja ! by Baza PCT

  

DD TVN o wyprawie PoDrodze Azja!

 

 

 

 Dom rodzinny Fiedlerów to przepiękne otwarte dla wszystkich muzeum w którym można zanurzyć się w historii i odległych krainach i poczuć ich namacalny byt!

Polecamy jako doskonałe miejsce na wyciszenie z masą wręcz atrakcji! Znajdziemy tu replikę słynnej Santy Marii , Hurricana z dywizjonu 303 i wiele , wiele innych

... ale po co my to piszemy! Puszczykowo pod Poznaniem wraz z Muzeum Arkadego Fiedlera to doskonały pomysł na weekendową wycieczkę!

   

Więcej o tym magicznym miejscu dowiecie się artykułu:

 Zapraszamy do Muzeum Arkadego Fiedlera

Zapraszamy!

 

 

 

 

Znajdziesz nas na