stowarzyszenie bazapct

sport i turystyka

Trzcianeckie Sarenki - nasze propozycje do nagrody Burmistrza Trzcianki

 

Nasze Stowarzyszenie bardzo interesuje się sprawami Gminy Trzcianka. Chcemy wspierać ją oraz uczestniczyć w jej życiu społecznym. Nie od dziś składamy własne propozycje odnośnie nagrody przyznawanej przez Burmistrza Trzcianki – Trzcianecką Sarenkę. Mamy w tym względzie pewne sukcesy w poprzednich latach– dzięki naszej nominacji nagrodą tą może szczycić się Pan Zbigniew Wichniarz – właściciel Baru „U Zbyszka” nad jeziorem Logo w Trzciance. Dzięki naszej inicjatywie specjalne wyróżnienia otrzymali również Pani Agnieszka Halama, Pan Paweł Semenowicz, Pan Andrzej Chęciński.

Chcemy te wartości podtrzymywać również w tej edycji. W tym roku szanownej i dostojnej kapitule złożonej z Przewodniczących Komisji Stałych Rady Miejskiej Trzcianki – w tym Środowiska i Rozwoju Wsi, Spraw Społecznych, Bezpieczeństwa, Sportu, Turystyki i Promocji a także Dyrektorów gminnych placówek kultury tzn. Muzeum, TDK, Biblioteki oraz Kierownika Referatu Promocji, Kultury i Sportu – przedstawić osoby, które według naszej opinii są godne tej najważniejszej nagrody w Gminie Trzcianka.

Przedstawiamy następujące propozycje wraz z krótkim uzasadnieniem:

Kategoria: Przedsiębiorca - Pan Lucjan Rutkowski (Arcan)

Rutkowski

Pan Lucjan Rutkowski wraz z żoną Elżbietą prowadzi od wielu lat Firmę Arcan, która trwale wpisała się już w Trzciankę. W swojej działalności kieruje się przede wszystkim zrozumieniem potrzeb każdego klienta, przy zachowaniu wysokiej jakości świadczonych usług.
Swój biznes zaczął rozwijać jeszcze w latach 80-tych zaczynając od produkcji waty cukrowej, potem prowadził Klub Nauczyciela „Piwnica”, a następnie pojawiły się sklepy Papirus. W 1997 powstał ARCAN. Firma ta, obchodząca w tym roku 20-lecie powstania, jest liderem w działalności szeroko pojętych usług reklamowych i poligraficznych w naszej okolicy. Bazując na własnym, ciągle unowocześnianym, parku maszynowym i doświadczonej załodze jest w stanie sprostać oczekiwaniem szerokiej gamy klientów – od pojedynczego „Kowalskiego” do dużych firm naszego regionu .
Jako przedsiębiorca utrzymuje wysokie standardy jakości i terminowości, a w jego firmie panuje zdrowa atmosfera.
Jest również wyczulony na potrzeby społeczności lokalnej, wspiera większość imprez lokalnych oraz stowarzyszenia i fundacje z Gminy Trzcianka.
Od kilkunastu lat jest sponsorem tytularnym wydarzenia sportowo-kulturalnego ARCAN CUP, a od kilku Halowej Ligi Piłki Nożnej ARCAN LIGA.
Prywatnie ojciec czwórki dzieci, miłośnik podróży i fotograf.

             Kategoria: Kultura - Pan Marek Piotr (CactusPub)

Pan Marek Piotr to osoba prowadząca od 11.03.1999 roku podmiot gospodarczy – CactusPub który od ostatnich kilku lat prężnie działa na rzecz

rozpowszechniania kultury w Trzciance pod postacią organizacji wielu koncertów muzycznych. Dzięki temu nasi mieszkańcy mogli zobaczyć i usłyszeć wielu twórców i wykonawców muzyki z różnych zakątków polski, europy i świata.

Działalność koncertowa w lokalu trwa od około 15 lat. Na poczatku tej działalnosci preferowali kapele z regionu - trzcianecki Z.N.U.F -/ Paweł Urbaniak Michał Szczodry plus zespół / Dwa Koła -piła , Koka z Karolem Kusem , Nadmiar , Nalepa Band , Jąkpa Blues and - klimaty bluesowe . przyszła kolej na Zdrowa Woda oraz Cree z SEBASTIANEM RIEDLEM synem legendarnego wokalisty zespołu Dżem. POLSKIE ZESPOŁY gwiazda polskiej sceny bluesowej After Blues oraz zespoły Chorzy - Katedra- Rassberry Hills- BLUESKA-JAW RAW-CHILI EM-ROCK' N ' ROLNIK - AVANS BLUES - .

Następnie przyszła kolej na kapele z zagranicy - FOG EATERS / ITALIA /...KILLING FLOOR / ITALIA,CHILE,NIEMCY/...CARVIN JONES BAND/ USA /...CRISTIAN INOSTROZA / CHILE / ...WHISKEYDICK / USA / ...MORIAH WOODS / USA / ...DEMIAN BAND / ARGENTYNA / ...NICO ZZ / FRANCJA / ...VANESA HARBEK& MARCOS COLL&WATER JUG / ARGENTYNA / ...NEAL BLACK &THE HEALERS / USA / ...CROSSFYRE / FINLANDIA , USA / ...DUDLEY TAFT BAND / USA /

Koncerty wielokrotnie były opisywane na łamach pracy lokalnej w artykułach Piotra Urbaniaka.

Liczba koncertów w ostatnim czasie to srednio trzy na dwa miesiące.

Wystąpią w najbliższym czasie:

SCREAM INC - NUMER 1 KAPELA KOWAEROWA METALLICA ORAZ ANDREW '' THE BULLET '' Z USA

Myślimy, że powyższe uzasadnienie pokazuje że Panu Markowi Piotrowi należy się uznanie ponieważ organizacja tak wielu eventów muzycznych w pełni wyczerpuje definicję działalności kulturalnej.

Kategoria: Osobowość - Pan Andrzej Sumiński

 Pan Andrzej Sumiński od wielu dziesięcioleci jest związany z trzcianeckim żeglarstwem, a od 2014 roku pełni funkcję Komendanta Stanicy Harcerskiego Ośrodka Wodnego która znajduje się nad jeziorem Sarcz, gdzie będąc przełożonym kadry instruktorskiej organizuje działalność samego ośrodka wodnego oraz reprezentuje go.

Przez wiele lat bezinteresownie wspierał wszystkie środowiska wodniaków oraz ludzi pasjonujących się turystyką - często przekazując na ten cel własne środki finansowe oraz bezcenny czas. Miłośnik trzcianeckiej fauny i flory. W ubiegłych latach organizator Charytatywnych Bali Żeglarskich z którego dochód był w całości przeznaczony na cele żeglarskie.   

Swą wieloletnią pracą w propagowaniu choćby tak pięknej idei, skupił wokół siebie oraz stale poszerza grono amatorów tego sportu - co w dzisiejszym skomercjonalizowanym świecie nie jest łatwe.

Prywatnie - trzcianecki przedsiębiorca, mąż, ojciec dwójki dzieci.

Jest to osoba powszechnie znana oraz szanowana w naszym mieście przez co w naszej ocenie zasługuje na miano osobowości miasta i jest godna tego wyróżnienia.

Kategoria: Społeczność lokalna - Pani Brygida Topola 

 

Pani Brygida Topola od marca 2015 roku jest sołtysem wsi Straduń. Od początku zaskarbiła sobie serca mieszkańców , potrafiła zaktywizować ich społecznie. Przeprowadza wiele pożytecznych spotkań, interesuje się losami poszczególnych ludzi, organizuje czas dzieciom. Prężnie działa na rzecz przywrócenia Straduniowi dawnej świetności jako miejscowości turystycznej.

Osoba wspierająca idee otwarcia Jeziora Stradunskiego dla ruchu motorowodnego.

  Zorganizowała z okazji Dnia Dziecka czerwcowy Piknik Rodzinny nad jeziorem Straduńskim, na które przybyło wiele osób ze Stradunia ale także z okolicznej Smolarni oraz Trzcianki.

Pozytywny i prawdziwy działacz społeczny ważny dla mieszkańców tego rejonu wiejskiego.

Kategoria: Sport - Pan Tomasz Gawron

 

Pan Tomasz Gawron od blisko 10 lat z dużymi sukcesami uczestniczy w zawodach motocrossowych rangi Pucharu Polski w Cross Country oraz Mistrzostw Polski odbywających się w różnych częściach naszego kraju. Ponad 50 razy stawał w w/w zawodach na podium.

Zapalony miłośnik wszystkich sportów motorowych.

Czekamy na wiadomości !

Znajdziesz nas na