stowarzyszenie bazapct

sport i turystyka

Groty Mechowskie

 

 

     Rozkręcamy nasz Polski GloBus by pokazać jak wiele ciekawych miejsc może nas spotkać w drodze… tym razem nad morze. Z reguły jest tak że gdy sobie obierzemy cel to jedziemy i staramy się jak najszybciej tam być. Może jednak warto by Ci co wybierają się w okolice Władysławowa, Jastrzębiej Góry, Helu zaplanowali mały odpoczynek i zwiedzanie tej najkrótszej w kraju trasy podziemnej zwanej Grota Mechowska. Ten ewenement znajduje się właśnie nie w górach lecz na nizinach w Mechowie, około 10 km od Pucka.

       O samej lokalizacji dowiemy się z sieci. http://gmina.puck.pl/groty-mechowska/

Na potencjalnych turystów którzy zjadą z utartego szlaku czeka natomiast fajne , bezpieczne miejsce. Różnie piszą o tej atrakcji w „sieci” ,nam wydaje się że jednak warto… 

    Choć pod samą Grotą Mechowską jest parking to dojazd do niej samej może kosztować mandat. Parking dla turystów chcących zwiedzać znajduje się około 200m dalej. Przy grocie mogą przejeżdżać natomiast tylko ci którzy muszą, czyli mieszkańcy wsi dojeżdżający do swej posesji. My ze wstydem przyznajemy się, że przypadkowo zignorowaliśmy ten zakaz. Sam parking pod atrakcją ma altany oraz z kran z wodą pitną. Niestety jak się okazało woda jest dostępna tylko w czasie otwarcia kasy.
    Dojechaliśmy tam prawie przed zamknięciem, około 17.30. Cena za bilet do groty to 1,5zł ulgowy/2zł normalny. Na terenie kupiliśmy mapę półwyspu helskiego dedykowaną właśnie dla turystów zmotoryzowanych – z zaznaczonymi miejscami parkingowymi we wszystkich miejscowościach, które znajdowały się akurat na naszej trasie.
   Podziemna trasa, co nas pozytywnie zaskoczyło była oświetlona na całej długości. Rozmieszczenie lamp pomyślane, przez chwilę mieliśmy odczucie że znaleźliśmy się w podziemiach Wieliczki ;) , choć skala oczywiście  i wymiar nie ten!
Emot

Trasę „zrobiliśmy” w około 2 minuty (około 60m), w większości na tak zwanych kuckach więc ludzie o słabym kręgosłupie czy też inwalidzi niestety muszą sobie zwiedzanie odpuścić. Atrakcja, ze względu na swoją specyfikę nie jest przystosowana do zwiedzania przez osoby niepełnosprawne poruszające się na wózku. Grotę można zwiedzać i latem i zimą . 

 

 


Warto sobie wciągnąć to miejsce w nawigację Emotikon wincoś w tym było jednak. Trasę „zrobiliśmy” w około 2 minuty (około 60m), w większości na tak zwanych kuckach więc ludzie o słabym kręgosłupie czy też inwalidzi niestety muszą sobie zwiedzanie odpuścić. Atrakcja, ze względu na swoją specyfikę nie jest przystosowana do zwiedzania przez osoby niepełnosprawne poruszające się na wózku. Grotę można zwiedzać i latem i zimą . 

Znajdziesz nas na